„W wypełnionym po brzegi Teatrze Capitol zjawiło się pół hip-hopowego światka fonograficznego. Młodzi raperzy, filmujący sami siebie na tzw. ściance, żartowali że jakby oznaczyli pod nagrywanym filmikiem wszystkich zgromadzonych na gali popularnych raperów - Instagram chyba by eksplodował (...) Jak na pierwszą poważną galę nagród hip-hopowych, środowa ceremonia mogła pozytywnie zaskoczyć. Współprowadził ją znany konferansjer ringowy, a zarazem raper, Waldemar Kasta. Statuetki wręczali m.in. Liroy, Hirek Wrona czy Andrzej Puczyński, czyli prezes ZPAV, organizatora polskich nagród muzycznych Fryderyków. Nagrody przyznano z prawdziwym rozmachem.”

Michał Płociński, Rzeczpospolita, 09.05., artykuł: „Popkillery. Hip-hopowcy przyznali sobie nagrody"

"Zapomnijcie o Fryderykach! W maju zostaną rozdane nowe nagrody hip-hopowe. Po ostatniej gali, gdy rapowego Fryderyka wręczono trzem z pięciu nominowanym i to poza kamerami, czara goryczy chyba już się przelała. I tutaj wchodzi ekipa serwisu muzycznego Popkiller, która wraz z zaproszonymi ekspertami inauguruje własne nagrody. Raperzy od lat podbijają OLiS, sale koncertowe, YouTube i serwisy streamingowe, ale nadal nie doczekali się branżowych wyróżnień na poziomie. Czy Popkillery coś zmienią w tej kwestii? Przekonamy się lada moment."

newonce.net, 04.2019, artykuł: "Zapomnijcie o Fryderykach! W maju zostaną rozdane nowe nagrody hip-hopowe"

"Z jednej strony trzeba w niej widzieć naturalny dalszy ciąg tego, co na co dzień robi portal Popkiller zajmujący się popularyzacją hip-hopu, nie tylko polskiego, ale też stymulacją rynku, w ramach fenomenalnej akcji Młode Wilki. Z drugiej jednak, nawet jeśli ładunki gromadzono od lat, wszyscy wiedzą, co tu było zapalnikiem. Błyskawiczne zorganizowanie nagród było publicznie – choć nie wprost – wyrażonym wotum nieufności wobec Fryderyków i wszystkiego, co reprezentują. Nie chcecie nas? Nie cenicie? Nie rozumiecie? Trudno, skoro na innych polach poradziliśmy sobie sami – damy radę i na tym."

Jarek Szubrycht, Gazeta Wyborcza 11.05.2019, artykuł: „Popkillery 2019, czyli hip-hop co się nie kłania”

"PRO8L3M, Sokół, Paluch i Taconafide znaleźli się wśród laureatów Popkillerów, nagród dla artystów hip-hopowych, które zostały przyznane po raz pierwszy. Gala odbyła się w warszawskim Teatrze Capitol. Nazwa nagród oraz wygląd statuetki nawiązują do osłon do mikrofonów studyjnych, które raperzy wykorzystują do nagrywania utworów."

Onet.pl, 10.05.2019, artykuł: "Popkillery 2019: przyznano nagrody dla najlepszych artystów hip-hopowych"

„Gala z prawdziwego zdarzenia należy się polskim raperom i całej kulturze hip-hop w Polsce. Popkillery 2019 rozdane w Teatrze Capitol w stolicy potwierdziły to zdanie”

Tomasz Dereszyński, Polska Times, 10.05., artykuł: „Popkillery 2019 rozdane. Na gali wystąpiła legenda z Nowego Jorku: Jeru the Damaja. Liroy: polski rap ma się dobrze. Hirek Wrona potwierdza”

"Z wielką przyjemnością zaangażowaliśmy się w tę inicjatywę. Hip-hop, choć jest gatunkiem unikającym głównych nurtów, stanowi bardzo ważną cześć rynku muzycznego, z sukcesem podbijając zarówno fizyczne, jak i cyfrowe listy sprzedaży. Gala Popkillery 2019 będzie na pewno świetną okazją do podsumowania roku, ale mam nadzieję, że stworzy także szanse na wzajemne otwarcie się na siebie całej branży muzycznej. Bardzo się cieszymy, że możemy patronować temu wydarzeniu"

Andrzej Puczyński, prezes ZPAV w komunikacie prasowym informującym o oficjalnym patronacie ZPAV nad nagrodami Popkillery 2019

#DOWHATMOVESYOU