Dlaczego my?

Od 2005 roku gdy odbyły się ostatnie Ślizgery (nagrody nieistniejącego już magazynu „Ślizg”) w polskim hip-hopie brakowało imprezy, przy okazji której wyróżnienia mogłyby otrzymać osoby najbardziej zasłużone w ostatnich 12 miesiącach. Hip-hop jest dziś absolutnie pierwszoplanowym gatunkiem muzycznym w Polsce – raperzy biją rekordy popularności w Internecie oraz na listach sprzedaży OLiS, hurtowo gromadząc Złote i Platynowe Płyty oraz wyprzedając obiekty takie jak Stadion Śląski, Spodek czy Torwar. Jednak ciągle brak w nim było nagród przyjmowanych i respektowanych przez środowisko, co wielokrotnie przewijało się w wypowiedziach raperów czy słuchaczy - postanowiliśmy to zmienić i wyjść z inicjatywą wyróżnienia przyznawanego ponad podziałami, łączącego różne media i różne pokolenia.
Trzeba w niej [gali] widzieć naturalny dalszy ciąg tego, co na co dzień robi portal Popkiller zajmujący się popularyzacją hip-hopu, nie tylko polskiego, ale też stymulacją rynku (cyt. Jarek Szubrycht, Gazeta Wyborcza 11.05.2019, artykuł: „Popkillery 2019, czyli hip-hop co się nie kłania”)
Popkiller to niezależny serwis hip-hopowy od 2010 roku promujący polski i zagraniczny rap i organizujący liczne akcje aktywizujące środowisko, na czele z poświęconej młodym talentom na scenie inicjatywą Młode Wilki, która co roku generuje dziesiątki milionów wyświetleń. Popkiller darzony jest szacunkiem zarówno ze strony starszych jak i młodszych odbiorców a stałe wysokie wyniki ruchu na stronie www łączą się z aktywnie prowadzonymi kanałami social media - takimi jak YouTube (największy kanał wśród polskich mediów muzycznych, 230 000 subskrypcji i 84 000 000 wyświetleń) czy Instagram (2 największy profil wśród polskich mediów muzycznych zaraz po Esce, 78 000 obserwujących)

#DOWHATMOVESYOU